Prohledat tento blog

neděle 25. října 2009

Cynický průvodce romantickou komedií: Po čem ženy touží

Žánr romantické komedie stvořil samotný ďábel. Vtlouká něžnému pohlaví do hlav, že všem mužům jde jen o jedno: najít tu pravou a vstoupit s ní navždy do neúprosně šťastného vztahu.

Sychravý podzim vhání člověka do situací, jimž se ještě v létě dokázal vyhnout: třeba do návštěvy romantické komedie v dámské společnosti. V kině neprší a nefouká a dvojici nenápadně sbližuje intimní šero. To, co pár uvidí na plátně, ho ovšem může zatraceně rozdělit: i sebevědomý a příčetný muž je vystaven nečekaně agresivnímu útoku, když společnice nerozvážně zvolí žánr romantické komedie. Těmi se podzimní program kin bůhvíproč vždycky hemží - snad proto, že diváky připravují na očistec vánočních svátků, plných také nezištné lásky, drtivé pozitivity a upřímné radosti.

Můžete skoro vzít jed na to, že vaše lepší polovička či děvčata v partě jakéhokoli věku ohrnou nos nad lákavě vyhlížejícím krvákem Halloween II a zatáhnou vás na filmy s všeříkajícími názvy Láska na druhý pohled, Láska prochází žaludkem nebo Chceš mě, chci tě. Lásce a milostnému chtění v kině neuniknete, ani když kývnete na slibně nazvaný Můj život v ruinách: má v něm prstíky hvězda jedné z nejúspěšnějších romantických komedií posledních let, Mojí velké tlusté řecké svatby – helénsky naducaná Američanka Nia Vardalosová.

Romantická komedie vás chce přesvědčit, že 1/ láska přece jen existuje a že 2/ muži a ženy žijí jen proto, aby do úpadu hledali své ideální partnery a dokázali s nimi platnost bodu jedna. Předpokladem je zavrhnout všechny dosavadní životní jistoty, ať už jde o současný funkční, ale nedokonalý (a tedy nesprávný) vztah, dobře placené zaměstnání či postavení a majetek. Dokonce zpochybní i vaše rozumné příbuzné a kamarády tvrdící, že bod jedna je idealistická hovadina. Ano, a ještě 3/: všechno je to vlastně jenom taková legrace, i když...


Podlé filmařské triky

Nejzákeřnější je, že tyhle nesmyslné představy o světě pašují do vašeho života ostřílení profesionálové, kteří si zaslouží svůj plat. Prostá kombinatorika romantické komedie jim sice nedovoluje měnit zavedená schémata “o čem”, ale umožňuje jim skoro donekonečna variovat neméně důležité “jak”. Příběhy, které v návaznosti na literární červenou knihovnu vymývají mozky divákům už od 30. let, se tedy dost často na začátku tváří jako osvěživě cynické vyprávěnky, zdánlivě zpochybňující vlastní mechanismy. Navenek vyzrazují všechna svá tajemství, aby vás vzápětí potupně zahnaly zpátky do klecového lůžka svých osvědčených pravidel.

V Animální přitažlivosti (2001) si hrdinka v podání Ashley Juddové zlomené srdce léčí rozumně vypadající teorií, podle které se lidé a zvířata ve svých namluvacích rituálech v zásadě neliší. Nejen ona, ale i specialistka na dobrovolné mužské oběti před oltářem (Jennifer Lopezová) ve Svatbách podle Mary, sebestředný moderátor machistické show (Gerard Butler) v Chceš mě, chci tě nebo úspěšný newyorský schůzkolog (Will Smith) ve filmu Hitch: Lék pro moderního muže ovšem posléze zjišťují, že jejich cynické poučky neplatí. Lidské srdce se přece nepodřizuje žádným předem daným schématům! (Co na tom, že samotné příběhy těchto postav jsou všechny na jedno brdo?)

Romantické komedie předstírají, že vyprávějí o skutečném, nedokonalém a pragmatickém světě - načež nás z vratké, nakloněné roviny našich vlastních životů přešoupnou do ideálního prostoru Hollywoodu. Požadavek na tyto příběhy je tak dost příšný: musejí totiž současně naplnit pravidla komedie i romance. Zatímco ta první předpokládá stylizaci, ostře prokreslené charaktery a analytický nadhled, ta druhá vás potápí (až po tázavě pozdvižené obočí) do vlažné, pastelově třpytivé břečky krásných citečků a perfektních, definitivních vztahů.

Potíže s protivenstvím

Bojový arsenal romantické komedie je děsivě omezený: máme taky ústřední, sympatický a krásný milenecký pár, jemuž sekundují vice ži méně komičtí přátelé, kolegové a příbuzní. Ti komentují a často komplikují skutečnost, že hrdiny od sebe dělí navenek zcela “nemožné” okolnosti - nejčastěji nekompatibilní povahové vlastnosti a/nebo společenské, kulturní či majetkové rozdíly. Jen málokdy jsou tak zásadní jako v Městě andělů, kde se hrdina (Nicolas Cage) musí vzdát nesmrtelnosti, aby se přiblížil své pozemské lásce (Meg Ryanová). (Potíže ovšem nastanou už ve chvíli, kdy je protagonistou Americký prezident či britský ministerský předseda – Láska nebeská).

Podle úspěšné scenáristky a režisérky Nory Ephronové (která má na triku hity Samotář v Seattlu či Láska přes internet) vycházejí romantické komedie buď z křesťanského pojetí (hrdinové musejí překonat vnější překážky), nebo z židovské tradice, kdy splynutí duší hatí mužská neuróza. I když autorem komedie, která tuto tezi rovnou přetavila v milostný trojúhelník – Rabín, kněz a krásná blondýna - , je blonďák z Bostonu Edward Norton, pod “židovské” komedie se většinou opravdu podepisují tvůrci, přiznávající obřezané předky.

Protože se zabývají spíš nitrem hrdinů než honičkami kolem otláře, jsou tyhle filmy většinou velmi chytré a vtipné, ať už jde o filmy Woodyho Allena (v čele s nedostižným Manhattanem/1979) či scénáře Charlieho Kaufmana. Ten je autorem asi vůbec nejdůvtipnější komedie posledních desetiletí - Věčného svitu neposkvrněné mysli (2004). Její rozhádaní hrdinové (Jim Carrey, Kate Winsletová) využívají služeb specializované firmy, aby vymazali špatné vzpomínky na svůj vztah – a pak se k sobě nevyhnutelně vracejí, i když se po paměťové “totálce” ani nepoznávají...

Ať jde o nitro nebo o konkrétní klacky pod nohy, jeden či oba z dvojice hrdinů bývají citově vázáni jinde (a většinou už zakoupili snubní prstýnky). Z jejich odstrkovaných partner se mohou vyklubat pěkní zloduši (jako v Podnikavé dívce se Sigourney Weaverovou v roli padoušské šéfové) - a nebo se mohou dát dohromady a nechat hrdinům volnou ruku (jako ve filmu Šest dní, sedm nocí s Harrisonem Fordem a Anne Hecheová). V milostných trojúhelnících bůhvíproč dost často figuruje schema “Kain a Ábel” (hrdinka si zprvu ze dvou bratrů neomylně vybere toho zlého, aby pak šťastně prohlédla, jako např. ve filmech Sabrina či Zatímco jsi spal).

Důležitou roli hraje počáteční nedorozumění, omyl, lež nebo prostá zaslepenost – kdyby jich nebylo, scenáristé by to hned na začátku mohli zabalit. Jen zřídkakdy bývá překážka tak radikání a přitom ze života, jako je nechtěné dítě počaté dvěma prakticky cizími lidmi v nápadité komedii Zbouchnutá z dílny nové hvězdy hollywoodské romantické komedie – Judda Apatowa.

Až na výjimky se v romantické komedii provětrávají méně realistické modely: vůbec nejoblíbenější je pohádkový vztah “Popelka a princ”. Chudá cuchta je v něm povznesena na pomyslný “zámek” díly lásce bohatého, společenyk dobře situovaného a krásného partnera. Nejvýdělečnějším hitem posledního třicetiletí tak v rámci žántu zůstává příběh citově okoralého milionáře (Richard Gere) a šlapky s dobrým srdcem (Julia Robertsová) – Pretty Woman (1990).

Co do popularity za ní nezaostává mravoličný Neslušný návrh, jehož vdaná hrdinka (Demi Moore) sice podlehne krásnému, zamilovanému milionáři (Robert Redford), ale pak se zcela neprakticky vrací k chudému manželovi a věrnému psovi (Woody Harrelson). Všechny kancelářské úřednice pak promítají své trable s nadváhou, alkoholem, cigaretami a muži do Deníku Bridget Jonesové a jeho pokračování, kde se hrdinka (Renée Zellweger) zmítá mezi citem k sucharskému boháči (Colin Firth) a šaramantnímu hejskovi (Hugh Grant).

Nemusí to být zrovna příběh z prostředí módního průmyslu Ďábel nosí Pradu, aby zviditelnil vazbu tohoto druhu příběhu a katalogu módního šatstva. Ženským divačkám se asi nikdy neomrzí magický okamžik, kdy se nevzhledné ošlivé kačátko promění v nádhernou labuť. Hlavní roli v proměně zravidla nehraje jen nádherná plesová róba, v níž cuchta oslní na nejbližším plese, ale i návštěva salónu krásy. Na tom, aby i kadeřníci a vizážisté získali svá procenta, mají podíl jak příběhy určené teenagerům (Deník princezny, jehož hrdinka se z obyčejné středoškolačky stává dědičkou trůnu), tak story cílené na střední věk (příběh lásky zanedbávané vdovy a jednorukého pekaře Pod vlivem úplňku). Šatičkami, po kterých hrdinka romantické komedie baží nejvíc, je ovšem svatební róba.

Svatba jako řemen

V dobách spisovatelky Jane Austenové (Rozum a cit, Pýcha a předsudek) měly dívky jen dvě možnosti: buď zůstat rodině na krku coby staré panny, nebo se vdát. První, mrzoutská varianta je pro žánr romantické komedie použitelná jen jako výchozí stav. Filmy kroužící kolem svatby tvoří ovšem asi nejdůležitější téma – hned vedle filmů typu “remarriage”, v nichž jde o znovushledání rozhádané dvojice. Oblíbené Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994) sice končí rozhodnutím ústředního páru (Hugh Grant, Andie MacDowell) společně až do smrti nikdy nestanout před oltářem, zahnání vyhlédnuté kořisti před oddávajícího kněze je ale metou i těch nejemancipovanějších romantických hrdinek. Nikde ovšem nejdřív nezazní kolik rezolutních “ne” jako u oltáře v romantických komediích. A odnikud se tolik neprchá jako z kostela nabitého svatebčany. (Hrdinka Nevěsty na útěku v podání Julie Roberts se kvůli svému chronicky nevhodnému řešení situace dostane do novin – a kdo ví, coby se s chudinkou stalo, kdyby autorem článku nebyl šaramantní reportér v podání Richarda Gerea.)

Svatební veselí může zkazit zjištění, že ženich je gay (Svatba naruby) nebo zločinec (Svatba jako řemen) a babička mrtvá (Svatba Roberta Altmana). Společné “ano” dvojice ovšem ohrožuje i nekompatibilita jejich rodin, ať už jde o životní styl (Fotr je lotr), odlišný poměr k právu (mafiánské zázemí ve filmech Mickovy modré oči, Nevěsta přes internet či Betsyina svatba) nebo etnické rozdíly (bollywoodsko-hollywoodský hit Bouřlivá svatba).

Problém může nastat i ve chvíli, kdy mladík při nácviku žádosti o ruku omylem osloví dívku, která je poněkud z onoho světa (a neříkejte, že animovaná Mrtvá nevěsta Tima Burtona není romantická komedie!). Spárování nakonec neuniknou ani dva staří mládenci v podání Owena Wilsona a Vince Vaughna, kteří v komedii Nesvatbovi pronikají na svatby cizích lidí, páchají tam zlovolné neplechy a loví rozhicované družičky.

V hlavní roli muž?

I když protagonisty romantických komedií bývají ženské postavy, je v nich spoleh i na muže. Většinou jde o pomýleného hrdinu, který teprve díky své lásce jde do sebe pochopí, co je správné. Tento model umožňuje sledovat hlavní ženskou postavu pohledem, zamlženým zbožným obdivem, takže I divačka se pak cítí jako uctívaná modla. Naplnily ho některé vůbec nejvýdělečnější romantické komedie posledních desetiletí, počínaje klasickým Bytem (1960), v němž si Jack Lemmon zahrál pragmatického, uťápnutého úředníčka, který prohlédne díky hezké kolegyni (Shirley MacLaineová).

Mužského hrdinu využívají i úspěšná romance mixnutá sportovní komedií Jerry Maguire (1996) s Tomem Cruisem v roli cynického sportovního agenta a populární Notting Hill, nabízející příběh obyčejného londýnského antikváře (Hugh Grant) zamilovaného do hollywoodské hvězdy (Julia Robertsová). Mužské stanovisko zneužívá i komedie Lepší už to nebude - příběh cynického spisovatele ženských románů (Jack Nicholson), jehož sociopatii usměrní vztah k laskavé servírce (Helen Huntová) a psíkovi homosexuálního souseda.

Právě “polidštění” mužského hrdiny ukazuje, jak podřízené postavení může muž v romantické komedii zastávat. Není tu totiž jen středobodem hrdinčiných tužeb, ale i obětí zmanipulovaných vypravěčských pravidel: ubožák, neschopný pravých citů a neznalý skutečných hodnot – ať už je emocionálně nezralý sobec nebo cynik skrývající zlomené srdce – se stává objektem brutální citové výchovy.

Pro každého něco

Byla by to jen zábava, kdyby po světě neběhaly miliony normálně se tvářících dospělých žen, které svět kolem sebe (a muže zvláště) natvrdo poměřují metrem romantické komedie. Filmaři, kteří tyhle snímky vymýšlejí a natáčejí, ovšem nechtějí zlikvidovat civilizovaný svět vyprávěnkami o zušlechťující síle opravdového citu.

Továrna na sny funguje pragmaticky, na základě divácké objednávky: pravidla romantické komedie určuje většinové lidstvo, které si potřebuje ventilovat nepřiznanou touhu po odměně za snahu a dobrých koncích. Happy end ovšem nenastává jen tehdy, kdy si dva vyvolení padnou do náruče, přičemž to zpovzdálí komentuje nějaké to roztomilé zlobidlo (a dokáže to i nemluvně: viz série Kdopak to mluví).

Může k němu dojít při rodinné meditaci nad hrobem věrného psa (Marley a já) - a dokonce i ve chvíli, kdy nepřejícný osud milence rozloučí navždy, protože v duchu zůstávají navždy spolu, jako v nesmrtelném příběhu o setkání princezny a novináře Prázdniny v Římě (1953) nebo v životopisné hříčce o začínajícím nuzném dramatikovi a bohaté dámě Zamilovaný Shakespeare (1998) Uspokojení ovšem musejí nakonec cítit nejen ženy v publiku, ale i jejich mužný doprovod (i kdyby ho jen hrál).

Jistě ale platí, že cesty k dojetí mužů a žen vedou jinudy a jinam: v jedné z nejlepších romantických komedií posledních desetiletí, Samotáři v Seattlu (1993), postava v podání Rity Wilson s dojetím líčí děj hollywoodské klasiky Nezapomenutelný příběh – načež se přítomní muži kolektivně dojmou nad drsným thrillerem Tucet špinavců. O tom, že mezi pohlavími zejí nesmiřitelné emocionální propasti, vypráví jedna z nesporných perel žánru – ironická komedie Když Harry potkal Sally… (1989). Její hrdinové (Billy Crystal, Meg Ryanová) se sice nakonec dají dohromady, ale celé roky vedou spory o mužské a ženské chápání světa (asi nejlepší zůstává scéna v přeplněné restauraci, kde Sally kamarádovi předvádí, jak vypadá předstíraný orgasmus).

Pokud je film opravdu dobrý, mělo by být v zásadě jedno, k jakému pohlaví se hlásíte. Můžeme ale předpokládat, že ženy v publiku se nechávají unášet citovou složkou vyprávění – to ony jsou přece skutečnými hrdinkami vyprávění, protože se ztotožňují s hlavními ženskými postavami na plátně. Což někdy není vůbec legrace: o tom, co je ženské a co mužské, se totiž v poslední době vedou velké spory.

Nikdo není dokonalý

Romantická komedie není omezena na současnost: stejně s rozložením sil nakládá třeba i Zamilovaný Shakespeare (1998), kde začínajícího dramatika a sebestředného mladíka v jedné osobě (Joseph Fiennes) zažene na správnou stezku slávy energická šlechtična (Gwyneth Paltrowová). Drobně znepokojivým rysem jejich vztahu je skutečnost, že půvabná Viola definitivně dobude Willovo srdce až v mužském převleku.

Hrátky s převleky a záměnami mají v romantických komediích nezastupitelné místo: potvrzuje to i nestárnoucí Někdo to rád horké (1959), v níž se dvojice muzikantů skryje v ženském převleku na útěku před gangstery, takže nešťastný Joe (Tony Curtis) trpí coby kamarádka krásné Sugar (Marilyn Monroeová), zatímco jeho kolega Jerry (Jack Lemmon) padne za oběť vilným choutkám přestárlého milionáře.

Jednou z nejpovedenějších komedií tohoto typu, reflektujících proměny ve vztazích pohlaví, se stala Tootsie (1982), ve které Dustin Hoffman coby nezaměstnaný herec získává v ženském převleku roli i srdce hezké kolegyně (Jessica Langeová). O deset let později se Robin Williams pokoušel o totéž ve vztahu k rodičovským rolím ve filmu Mrs Doubtfire – táta v sukni (i když se jeho hrdinovi v “realistickém” finále nepovedlo získat zpět manželku).

Možná nejbizarnější komentář k tématu ale nedávno nabídl film Po čem ženy touží, ve kterém do Mela Gibsona v roli cynického sukničkáře musel uhodit blesk, aby se naučil naslouchat (doslova) citlivé ženské duši. Příběhy tohoto typu tak zrcadlí proměnu vzhledu a sociálního chování: tradiční, bezpečně viditelné hranice mezi mužským a ženským pohlavím zmizely. Do hry i v romantických komediích vstupuje homosexualita, ať už se hrdina těsně před svatbou musí zamyslet nad svou orientací (Svatba naruby) či musí naoko uzavřít sňatek se ženou kvůli rodičům, přestože žije ve šťastném homosexuálním svazku (Svatební hostina).

V řadě filmů homosexuál slouží jako kamarád, který hrdince radí s citovými problémy (Frankie a Johnny), i když se to někdy může vymknout z rukou (Příští správná věc s Madonnou a Rupertem Everettem). V tragikomedii Zažít Woodstock (2009) se zase nejchápavějším přítelem mladistvého hrdiny, zjišťujícího, že je gay, stává ztepilý transvestita Vilma (Liev Schreiber).


Láska nebeská

Název anglicky nápadité “multiromantické” komedie Richarda Curtise z roku 2003 udává místo a stav, do kterých by diváky měly romantické komedie vynést. Láska nebeská je kromě toho i základní encyklopedií postav, témat a nálad, se kterými současné snímky operují. Některé minipříběhy tu hraničí s hořkým dramatem (jako příběh stárnoucího páru, jehož mužská polovička zahoří k mladičké sekretářce), jiné se přibližují frašce (jako story nadrženého ošklivého mladíka, který naplní své tužby až v náručí amerických krasavic).

Navzdory tomu, že v Lásce nebeské hraje důležitou roli létání a v jeho rámci motiv šťastného přistání, stojí její tvůrci pevně oběma nohama na zemi. Úzkostlivě se tak vyhýbají použití prvků, které si řada romantických komedií poněkud nesportovně vypůjčuje z jiných žánrů – nejčastěji z fantasy nebo sci-fi.

Průnik žánrů zrodil nejpodivnější hybridy. A tak tu máme Srdcovou sedmu, ve které se zkoumá citové váhání hlavní hrdinky (Gwyneth Paltrowová) ve trojici příběhů modelovaných podle toho, jestli stihla nebo nestihla metro (model vypůjčený z Kiešlowskéoho Náhody). V důvtipné komedii Na Hromnice o den více je sobecký, cynický protagonista (Bill Murray) zapleten do časové smyčky, takže se každé ráno probouzí do stejného dne – a stale tytéž situace postupně řeší na vyšší mravní úrovni.

Ve filmu Horší už to nebude protagonista (Will Ferrell) zjišťuje, že je hlavní postavou rozepsané knížky neurotické spisovatelky, která zatím všechny své hrdiny nechala zemřít. A v romantických komediích Kate a Leopold nebo (nejnověji) Zakletý v čase si hrdina pro svou vyvolenou musí dokonce docestovat časoprostorem. Nelze se ubránit podezření, že tyhle nečisté žánrové triky nadbíhají mužské části publika, která si s jejich pomocí může ukrátit čas zbývající do konce filmu.

Dumání nad časovými paradoxy a zvlášť odhalování logických lapsů v navenek vyleštěných a hladce fungujících zápletkách může být zábavné. Zkuste však nahlas zpochybnit premisu Domu u jezera, jehož hrdinové sice žijí na stejném místě, ale v různých časech! Vaše lepší polovička se asi jen stěží nechá zatáhnout do vášnivější debaty o funkci záhadné poštovní schránky, sloužící k výměně milostné korespondence, když má ještě plnou hlavu toho hezkého Keanu Reevese… Máte na krku hádku - a to jste se zrovna v kině nechali přesvědčit, že muži a ženy nevyhnutelně směřují k cituplnému splynutí duší.

(Psáno pro chvalně známý časopis nejen pro muže ForMen - díky redakci za možnost uveřejnit text i zde!)

26 komentářů:

 1. Tak to já znám spíš chlapy, co jsou ochotni shlédnout Krásnou pokojskou a mlčet než shlédnout Dům u jezera a popovídat si o cestování časoprostorem. A navrhovat Klub rváčů ( s přimouřením obou očí tam jistá romantika je - na konci se nesnášející dvojice Edvard N. a Helena B-C drží za ruce) nelze protože buď prohlásí, že to nepochopili nebo, že na něco tak drsného se žena nemá dívat. A tak na filmy Charlieho Kaufmanna můžu jít sama nebo jdu se synem, který zas na to nevytáhne žádnou holku ( na Klub rváčů taky ne)Eva součková

  OdpovědětVymazat
 2. Eva: Muži, kteří absolvují Krásnou pokojskou a mlčí, musejí být velmi trpěliví... Možná máte ale pravdu - o poštovní schánce z Domu u jezera asi nikdo nebude VÁŽNĚ diskutovat. Vždycky jsou to jenom záminky ke komplikaci romance. Spíš jsem byla svědkyní "rozborů" takových "sci-fi romancí", které se princip snažily zesměšnit nebo zpochybit právě z tohoto "neromantického" pohledu. (A možná tak zlikvidovat jeho podstatu.)

  Klub rváčů jako romantický film: Nejsem si jista, jestli hrdinka, která s hrdinou "chce mít potrat", se dá do tohoto veskrze pozitivního žánru vůbec zahrnout
  :-).

  S návštěvou Kaufmana ve smíšené dvojici mám dobré zkušenosti i u muže, který by do romantické komedie nešťouchl ani klackem.

  OdpovědětVymazat
 3. Je pomerne dost rozsireny omyl, ze "Ve filmu DUM U JEZERA oba hrdinove ziji ve stejnem dome, ale v ruznem case". Ale kde na to lidi prisli? V prubehu celeho filmu neni jedina scena, ve ktere by Bullockova v tom dome bydlela (ani v jednom z tech dvou casu, ve kterych se film odehrava)! Viz take zde.

  OdpovědětVymazat
 4. Napsala jsem to v rámci zjednodušení, tedy zkrácení textu - VÍM, jak to je, ale popisovat ten film je kupodivu strašně složité a zdržuje to, když chceč něco říct. V zásadě obě postavy ten dům spojuje, protože BYLY - v nějaké době -jeho obyvateli.

  OdpovědětVymazat
 5. Chtěla bych Vám doporučit novou komedii s opravdu netradiční lovestory. Tentokráte zejména v podání báječné Charlize Theron a Liama Neesona. Komedie Všechny cesty vedou do hrobu, která se odehrává v opravdu v netradičním prostředí Vás jistě svým humorem pobaví. Premiéru má v kinech již zítra, 12.6.2014. Rozhodně zajděte:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Po sedmi letech ve vztahu k Wilsonovi se se mnou rozloučil, udělal jsem vše, co mu bylo možné, abych ho vrátil, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho zpátky tak moc kvůli lásce, kterou pro něj mám, prosila jsem ho se vším , Dělal jsem sliby, ale odmítl. Vysvětlil jsem mému problému někoho online a navrhla, že bych měl kontaktovat kouzelník, který by mi mohl pomoct, abych odnesl kouzlo, abych ho vzal zpátky, ale já jsem ten typ, který nevěří v kouzlo, neměl jsem jinou možnost než to zkusit, Měl jsem na mysli kouzelník, který se jmenoval Dr. Zuma zuk a já mu poslal e-mail a on mi řekl, že není problém, že všechno bude v pořádku před třemi dny, že se můj býval před třemi dny vrátil ke mně, Druhý den to bylo kolem 16:00. Můj ex mi volal, byl jsem tak překvapen, odpověděl jsem na volání a všechno, co řekl, bylo, že byl tak líto, že se všechno stalo, že se chtěl, abych se k němu vrátil, že mě tak moc miluje. Byl jsem tak šťastný a šel k němu, tak jsme začali znovu žít šťastně. Od té doby jsem sliboval, že někdo, koho vím, že má vztah problém, bych pomáhal takové osobě tím, že se na něj nebo ona k jedinému skutečnému a mocnému kouzelníkovi, který mi pomohl s mým vlastním problémem a kdo je jiný než všechny falešné ty venku. Někdo může potřebovat pomoc kouzelníka, jeho e-mail: spiritualherbalisthealing@gmail.com nebo mu zavolat +2348164728160, můžete mu poslat e-mail, pokud potřebujete jeho pomoc ve vašem vztahu nebo cokoli jiného. KONTAKTUJTE NYNÍ PRO ŘEŠENÍ K VÁŠEM PROBLÉMŮM

  OdpovědětVymazat
 7. VŠEM DÁMŮM TĚŽKÉ VE SVĚTĚ VE SVĚTĚ ČTĚTE TENTO ČLÁNEK A
  KONTAKT ILEKHOJIE ULOŽIT VAŠE MARRIAGE.
  Chci říct velmi velké poděkování dr. ​​ILEKHOJIEU za úžasnou práci, kterou mi udělal, aby mi pomohl zachránit mé manželství, můj
  Manžel požádá o rozvodový dopis kvůli malému nedorozumění, které jsme měli v posledních několika měsících, a nikdy jsem nechtěl
  to proto, že miluji svého manžela tolik a všechny naše investice byly společné podnikání a já nechci být daleko od mého
  rodina a moje dvě krásné děti. Můj přítel mi řekl o Ilekhojie a jak jí také pomohl s manželskými problémy, tak jsem
  musel ho kontaktovat, protože chci zastavit svého manžela z dokončení rozvodu dopis a chci, aby moje rodina
  spolu a poté, co jsem ho kontaktoval, bylo mi řečeno, co potřebuji udělat, a když jsem začal vidět výsledek,
  Ilekhojiehas instruoval a po 3 dnech mi můj manžel zavolal a začal žádat o odpuštění a bylo to jako sen
  a já všichni spolu šťastně žijeme společně díky Ilekhojie. můžete ho také kontaktovat emailem:
  gethelp05@gmail.com Volání / Whatsapp +2348147400259

  OdpovědětVymazat
 8. Carla Houstonová
  Jsem tak nadšená, že moje zlomené manželství bylo obnoveno, muj bývalý manžel je zpátky poté, co me opustil a naše 2kids pro jinou ženu. Byl jsem tak štastný, že jsem se setkal s doktorem Ilekhojie, jak pomohl mnoha lidem, aby tam privedli Lovera, abych ho kontaktoval, aby mi taky pomohl. to bylo, jak mi doktor Ilekhojie pomohl privést svého manžela zpet .. Velké díky vám Dr. Ilekhojie, protože jsem si nikdy nepomyslela, že muj bývalý manžel bude ke mne tak rychle se svým kouzlem. Jste nejlepší a nejvetší na svete. pokud jste zde a potrebujete svuj Ex Lover zpet nebo váš manžel prestehoval do jiné ženy, neplacte už, kontaktujte tento mocný kouzelník ted.
  Dekuji! Ilekhojies kontakt gethelp05@gmail.com nebo volejte +2348147400259

  OdpovědětVymazat
 9. Jak jsem dostal svého ex manžela zpet ............ Zdravím každého, kdo cte toto svedectví. Byl jsem mým manželem po trech (3) letech manželství odmítnut jen proto, že jiná žena na nej mela kouzlo a on a ten kluk me nechali trpet. jeden den, když jsem cetl pres web, videl jsem príspevek o tom, jak toto kouzlo na této adrese gethelp05@gmail.com, pomoci žene dostat zpet svého manžela a já jsem mu odpoved na jeho adresu a on mi rekl že žena mela kouzlo na mého manžela a on mi rekl, že mi pomuže a po 2 dnech, že budu mít svého manžela zpet. Veril jsem mu, a dnes jsem rád, že vám všem vím, že toto kouzlo kouzelník má moc prinést milovníky zpet. protože já
  Jsem nyní spokojený s manželem. Díky za Dr. Ilekhojie. Dekuji! Ilekhojies kontakt gethelp05@gmail.com nebo volejte +2348147400259

  OdpovědětVymazat
 10. Jmenuji se Deborah Purg.I jsem z Wisconsinu ve Spojených státech. Nikdy jsem si nemyslela, že se znovu budu usmívat, můj manžel mě opustil s jedním dítětem na jeden rok. opět ne dokud jsem se nesetkala s dámou jménem Celina, která mi vyprávěla o kouzelnické kouzelnici jménem Dr.UZE, dala mi svou e-mailovou adresu a mobilní číslo a kontaktovala jsem ho a on mě ujistil, že se do 48 hodin můj manžel vrátí ke mně, V necelých 48 hodinách se můj manžel vrátil začal prosit o odpuštění a řekl, že je to práce ďáblů, takže jsem dosud překvapen až o tomto zázraku, nemohl jsem si představit, ale jakmile bylo kouzlo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé druhé dítě (Michelle), pokud potřebujete pomoc od něj, můžete ho kontaktovat prostřednictvím: Email: uzealospellhome01@gmail.com, WhatsApp: +2348072971407

  OdpovědětVymazat
 11. DR BEN nejlepší kouzelník online obnovit můj zlomený vztah a já velmi doporučuji DR BEN pro každého, kdo potřebuje pomoc!
  Můj manžel mě opustil pro jinou ženu před 3 měsíci a od té doby byl můj život naplněn bolestí a zármutkem, protože byl mou první láskou, s níž jsem celý život strávil. Můj přítel mi řekl, že viděl nějaké svědectví o kouzelnickém kouzelníkovi jménem Dr Ben, že do několika dní může vrátit milence, smál jsem to a řekl, že mě nezajímá, ale kvůli lásce, kterou měl můj přítel pro mě, poradil jsem se s mým velkým knězem a po mém největším překvapení po dvou dnech mě můj manžel po třech měsících poprvé zavolal, že mi chybí a že je tak omlouvám za každou věc, kterou mi prošel. Vrátil se ke mně a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemůžu uvěřit, protože je to neuvěřitelné. Děkuji DR BEN za to, že jsi přivedl svého milence zpět, a také k mému milému příteli, který se za mně přimlouval, pro každého, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto velkého kněze, je zde e-mailová adresa: goodwillspelltemple@gmail.com, kterou si můžete nechat WhatsApp přes je mobilní číslo +2348159101215

  OdpovědětVymazat
 12. Prosím, přečtěte si a také kontaktujte dr. Isikolo, pokud potřebujete silné kouzlo lásky k vyřešení vašeho rozbitého vztahu.

  Když jsem byla šest měsíců těhotná se svým druhým dítětem, rozvedla jsem se s manželem. Od chvíle, kdy bylo počato naše první dítě, jsme se hádali a hádali jsme nonstop, už od něj už nemilovala žádnou lásku ani důvěru, takže mě rozvedl. A všechny tyto whiles, snažil jsem se všechny různé prostředky, jak ho dostat zpět, také jsem vyzkoušel několik různých kouzla kolečka v mé zemi pobytu, ale žádný z nich nemohl přivést Andro zpět ke mně. Byl to jen doktor Isikolo, který mi zaručil naléhavé obsazení 48 hodin kouzlem, a ujišťuje mě, že můj manžel bude znovu se mnou. Píšu, abych vám poděkoval a děkuji vám za dodržení vašich slibů a za to, že jste využili své nadané a velké síly, abyste ho přivedli zpět domů. Byl jsem nadšený, když jsem věděl, že se specializujete na sloučení Loversů. Děkuji vám, pane, že jste mi pomohl v nejhorších dobách mého života, že jsem byl tak velkým kouzelníkem kouzel a že mi dal kouzlo lásky, které mi přineslo tolik radosti v mém manželství. Můj manžel je zpět a slibuji, že už mě nikdy neopustím. Pokud pochybujete o jeho schopnosti, věřte mi. Měli byste mít šanci. Vyplatí se způsoby, které jste si ani nedokázali představit. Pokud jste právě teď silnější a potřebujete silné a urgentní milostné kouzlo, abyste přivedli zpět své laskavé kontaktování dr. ​​Isikola, právě teď je jedinou odpovědí, jak obnovit váš rozbitý vztah nebo manželství. isikolosolutionhome@gmail.com nebo Whatsapp ho na +2348133261196. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 13. JAK ZÍSKAT ROK ZPĚT NA SKUTEČNÉ ÚČINKY MEZI DR DR Ologodo Jmenuji se Rosa Souza, nikdy jsem si nemyslel, že bych se znovu usmál. Můj manžel mě nechal se dvěma
  děti po dobu jednoho roku jsem si myslel, že bych ho znovu inzeroval, dokud jsem nepotkal dámu jménem Cleusa, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr. Ologodo, dala nám jeho číslo mobilního telefonu, můj manžel se vrátil a prosil o odpuštění. práce ďáblů, tak jsem byl tak zázračně tak překvapený, že jsem to neudělal. , otěhotněla a porodila mé třetí dítě, pokud od něj potřebujete pomoc, můžete si e-minulost ticošs: drologodospellhome@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolat: +2347053821755.
  ...

  OdpovědětVymazat


 14. My name is Tracey Adams, My partner and I have been trying for a baby for over two years now, We were going to a fertility clinic for about 9 months before somebody told us to contact this spell caster who is so powerful, We contacted him at this email; oduckayamud49@yahoo.com OR oduckayamud49@gmail.com .... YOU CAN USE ANY OF THE EMAILS TO CONTACT HIM , for him to help us, then we told him our problem, he told us that she we either conceive in August 2018 or September 2018,but after two years of trying we were at a point where we were willing to try anything. And I'm glad we came to DR ODUCK AYAMUD, Because his predictions put us at ease, and I honestly believe him, and his gods really helped us as well, I am thankful for all he has done. If you are in this kind of problem i will advice you to contact him with this email: oduckayamud49@yahoo.com OR oduckayamud49@gmail.com .... YOU CAN USE ANY OF THE EMAILS TO CONTACT HIM for you to have your own baby in the family....YOU CAN ALSO CALL / ADD HIM UP ON WHATSAPP USING THIS MOBILE NUMBER:+2347059232579

  OdpovědětVymazat
 15. My life is back!!! After 8 years of marriage, my husband left me and left me with our three kids. I felt like my life was about to end, and was falling apart. I contacted you and after I explained you my problem. In just 24hours, my husband came back to us and show me and my kids much love and apologize for all the pain he have bring to the family. We solved our issues, and we are even happier than before DR ODUCK AYAMUD you are the best spell caster i really appreciate the love spell you casted for me to get the man back to my life i will keep sharing more testimonies to people about your good work Thank you once again DR ODUCK AYAMUD at: oduckayamud49@yahoo.com OR oduckayamud49@gmail.com .... YOU CAN USE ANY OF THE EMAILS TO CONTACT HIM incase you are in any problem you can contact this man for help he is always there in his temple to help you solve your problem Contact Email is: oduckayamud49@yahoo.com OR oduckayamud49@gmail.com .... YOU CAN USE ANY OF THE EMAILS TO CONTACT HIM. CONTACT HIM TODAY VIA THIS EMAIL ADDRESS: oduckayamud49@yahoo.com OR oduckayamud49@gmail.com .... YOU CAN USE ANY OF THE EMAILS TO CONTACT HIM AS HIS POWERS ARE SO STRONG AND VERY EFFECTIVE AND HAS NO BAD EFFECT INSTEAD IT HAVE A VERY GOOD RESULT AFTER CASTING THE SPELL.... YOU CAN ALSO CALL / ADD HIM UP ON WHATSAPP USING THIS MOBILE NUMBER:+2347059232579


  OdpovědětVymazat
 16. TESTIMONY ON HOW MY FARM BUSINESS WAS BEING RESUSCITATED THROUGH THE HELP OF HARRY STEVEN LOANS

  Hello General Public, my names are Anna Van Alexandar and am from the western cape region of south Africa, a farmer by profession. I would like to testify about a loan company that helped me when i was facing financial problems at my farm. These problems started 6months ago when i needed a loan to boost my farm work,I came across so many loan companies That scammed me of the remaining small money i had, i never relented because i really need the loan.I was refereed by a good friend of mine to this loan company. We immediately contacted the loan company seeking the amount of $1,000,000.00 he then sent me an application. I completed all that was required from me, after an hour i was informed that my loan was approved. It took me by surprise, because i expected the loan to take a bit longer than that even though my friend told me that it will be approved the same day. My loan was transferred into my bank account that same day. I am sharing my testimony today with everyone so that if you happen to be facing a financial problem then kindly contact HARRY STEVEN LOANS. Please my fellow south Africans if you need a loan for any purpose at all i will advise you to contact this great loan company for help, Email: ( harrystevenloanfirm@yahoo.com OR harrystevenloanfirm@gmail.com ) so happy now all thanks to Mr HARRY STEVEN the General Manager of HARRY STEVEN LOANS and i also want to thank my friend for showing me the right path. Contact this loan company today if you need a loan and tell them that I Anna Van Alxendar referred you to them I have referred so many people to them and they helped them just the same way they helped me also, that makes me happy the more. CONTACT THIS MAIL TODAY FOR YOUR LOAN: harrystevenloanfirm@yahoo.com OR harrystevenloanfirm@gmail.com as he is EFFECIENT,DYNAMIC AND 100% RELIABLE.....


  OdpovědětVymazat
 17. JAK ZÍSKÁM EX EXIFUJEM ZPĚT S POMOCÍ DR ODION ...... Ahoj všichni, jmenuji se Robert Jason, po 15 letech manželství jsem já a moje manželka žili šťastně spolu, milovali jsme se navzájem tolik a miloval jsem moje rodina byla moje nejvyšší priorita, až do jednoho rána jsem měl se svou ženou malý argument, o kterém vím, že všechny páry mají, protože v tomto světě neexistují dokonalé páry po argumentu, který jsem šel do práce, když jsem se vrátil domů, nemohl jsem najít moji manželku a naše děti, také si sbalila tašky a ta dětí a odešla jsem ji zkusil zavolat, ale nemohl jsem se k ní dostat, šel jsem do domu její kamarádky, ale nemohli mi říct, kde ji najít, byl jsem frustrovaný Nevěděl jsem, co mám dělat, začal jsem pít alkohol každý den a noc jsem přestal chodit do práce to pro mě bylo těžké, protože ona a moje děti pro mě znamenají všechno, je to jako součást mého těla fungují dobře, jednoho dne jsem procházel internet, když jsem viděl svědectví někoho, kdo svědčí o muži zavolal doktor ODION a jak přivedl svou ženu zpět do 3 dnů, nepřemýšlel jsem o tom dvakrát, poslal jsem mu zprávu a řekl mu všechno, co se stalo mezi mnou a mou ženou, a řekl, že pro mě je jeho problém velmi snadný také mi řekl, abych mu věřil, že se moje žena vrátí, a řekl jsem mu, že mu věřím a požádal o nějaké informace, které jsem mu dal, o 3 dny později se moje žena vrátila domů s dětmi, byla jsem tak překvapená, že ji viděla jako sen pro mě začala plakat a omlouvat se mi Řekl jsem jí, že je v pořádku, odpouštím jí, že jsem šťastný, že je zpět, že teď žijeme šťastně spolu. Pokud máte zlomené srdce, protože vás opustila vaše manželka nebo manžel, v případě jakéhokoli druhu smrtelného kouzla, ochranného kouzla a také pro vyřešení soudních případů kontaktujte tohoto mocného kouzelníka jménem Dr. ODION, kontaktujte ho prostřednictvím jeho e-mailu; (drodion60@yandex.com) nebo můžete také WhatsApp ho na +2349060503921.

  OdpovědětVymazat

 18. Můj manžel mě nechal pro mladší ženu a byl jsem zničen. Bylo to, jako by ho měla pod zlým kouzlem, Paul se ke mně otočil přes noc bez jakéhokoli varování. Stalo se to minulý rok, byl jsem zoufalý, takže jsem použil každý jednotlivý web kouzla, který jsem nemohl najít bez výsledků. Kamarád mi poslal odkaz na web Dr. Akpabio a já jsem ho kontaktoval. Začal se mnou pracovat v červnu. V důsledku veškeré jeho úžasné práce jsme se s mužem zase společně. Jsem tak šťastná a privilegovaná, že mám na své straně tak skvělého člověka, jako jsi ty. Děkuju! Kontakt dr. Akpabia akpabiospells@gmail.com nebo Volat / WhatsApp mu +23489064238004

  OdpovědětVymazat
 19. Hej, jsem tak nadšená, že moje rozbité manželství bylo obnoveno a můj manžel je zpět poté, co mě opustil a naše 2 děti pro jinou ženu. Po osmi letech manželství jsme se s manželem dostali do jedné hádky nebo do té druhé, dokud mě nakonec neopustil a přestěhoval se do Kalifornie, abych byl s jinou ženou. Cítil jsem, že můj život skončil a mé děti si myslely, že už nikdy neuvidí svého otce. Snažil jsem se být silný jen pro děti, ale nemohl jsem ovládat bolesti, které trápí mé srdce, moje srdce bylo plné bolestí a bolestí, protože jsem byl do svého manžela opravdu zamilovaný. Každý den a noc na něj myslím a vždycky si přeji, aby se ke mně vrátil, byl jsem opravdu naštvaný a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr. Mohammed může pomoci získat zpět zpět rychle . Cítil jsem, že bych ho měl vyzkoušet. Kontaktoval jsem ho a řekl mi, co mám dělat, a udělal jsem to, pak pro mě udělal (kouzlo lásky). O 28 hodin později mi můj manžel opravdu volal a řekl mi, že mi a dětem tolik chybí, tak úžasné !! Tak se vrátil ten samý den se spoustou lásky a radosti a omluvil se za svou chybu a za bolest, kterou způsobil mně a dětem. Od toho dne bylo naše manželství silnější, než jak tomu bylo dříve, díky děkuji doktoru Mohammedovi. je tak mocný a já jsem se rozhodl podělit se o svůj příběh na internetu, že Dr. Mohammed skutečné a mocné kouzlo, které se budu vždy modlit, aby žilo dlouho, aby pomohlo svým dětem v době potíží, pokud jste tady a potřebujete Ex zpět Nebo se váš manžel přestěhoval do jiné ženy, už neplakejte, kontaktujte nyní tohoto mocného kouzla. Zde je jeho kontakt: Pošlete mu e-mail na adresu: monicaspiritualtemple@gmail.com, můžete mu také zavolat nebo přidat na Whats-app: +2348134493948

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj přátelé, tohle je moje svědectví. jsme manželé 5 let a společně 9 let. byli jsme odděleni 4 měsíce. Chce ven a nechce naše manželství zachránit. Byli jsme skvělý pár (alespoň tomu jsem věřil) a zřídka se hádáme. Měsíce předtím, než odešel z domova, byl tak neaktivní a hodně spal. Uvědomil jsem si, že s někým měl emoční vztah a potvrdil, že je přitahován k ní. Pak řekl, že se ke mně už nemiluje a nemůže se mnou žít. Prosil jsem, plakal atd. Měsíce. Potřeboval jsem tolik pomoci a já chci, aby se můj manžel vrátil ke mně, procházel jsem internet, když jsem viděl svědectví dámy o tom, jak dr. Ajayi, velká kouzelnice, která pomohla vyléčit myomy, dokázala mít své vlastní dítě, které v otočte obnovený mír v domácnosti. upustí jeho kontakt a zkopíroval jsem ho, nejprve jsem byl skeptický ohledně kontaktování, ale opravdu potřebuji trvalé řešení mého problému, takže mu pošlu zprávu vysvětlující moji situaci, řekl mu, abych byl ujištěn, že můj manžel přijde zpět ke mně, kdybych měl dělat, co sám nařídil, udělal jsem všechno, co mi řekl, abych udělal, a čtvrtého dne jsem dostal od něj omluvný text, že neví, co se nad ním stalo, toho večera se vrátil domů a prosil za všechna jeho špatná jednání a od té doby byla naše láska a manželství silnější. Chtěl bych zvlášť poděkovat velkému kouzlovému kouzelníkovi Dr Ajayai za jeho dobrou práci a za to, že jsem v životě opět šťastný. Pokud máte stejný manželský problém nebo máte jiné problémy, které vás tlačí dolů, kontaktujte Dr. Ajayi dnes na e-mailu: Drajayi1990@gmail.com nebo Whatsapp number: +2347084887094. Je schopen vykonávat jakékoli kouzlo, na které si vzpomenete, jsem živé svědectví.


  OdpovědětVymazat
 21. Když jsem našel doktora Johna, zoufale jsem potřeboval přivést svého bývalého milence zpět. Nechal mě pro jinou ženu. Stalo se to tak rychle a já jsem v situaci vůbec neřekl. Po čtyřech letech mě prostě vyhodil bez vysvětlení. Kontaktuji Dr.Johna prostřednictvím jeho webových stránek a řekl mi, co musím udělat, než mi může pomoci, a udělal jsem to, co mi řekl, poté, co jsem poskytl to, co chtěl, vrhl milostné kouzlo, aby nám pomohl dostat se zpět dohromady . Krátce poté, co udělal své kouzlo, můj přítel mi začal znovu posílat textové zprávy a cítil se hrozně za to, co mi právě dal. Řekl, že jsem nejdůležitější osobou v jeho životě, a to ví teď. Vstoupili jsme spolu a on byl vůči mně otevřenější než předtím a pak začal trávit více času než dříve. Od té doby, co mi Dr. John pomohl, je můj partner velmi stabilní, věrný a blíž ke mně než dříve. Vřele doporučuji Dr. John každému, kdo potřebuje pomoc. E-mail: drjohnsoco@gmail.com, zavolejte mu nebo přidejte jej na WhatsApp prostřednictvím: +2348147766277

  OdpovědětVymazat
 22. Jsem velmi překvapen zázračným zážitkem a zázraky dr. Isikola, které se šířily na internetu i po celém světě. Jak úžasně pomohl lidem na celém světě obnovit zpět své ztracené milence, kontaktoval jsem ho poté, co jsem prošel tolika svědectvím různých lidí, jak on mi pomohl přivést zpět milence zpět, řekl jsem mu o svém manželovi, který mě opustil asi před 8 měsíci, a odešel z domu se vším, co jsem měl, byl jsem zmatený, když mi jen řekl, abych se usmíval a měl klid, který mě ujistil, že zvládne vše za pouhých 48 hodin. Po druhém dni, kdy mi můj manžel zavolal, jsem byl tak šokován, vybral jsem hovor a nemohl uvěřit svým uším, opravdu mě prosil, abych mu odpustil a slíbil telefonicky, Vrátil se domů a také mi dal velmi pěkné dárky, jen aby pro něj dokázal svou lásku ke mně, byl jsem tak šťastný, že jsem musel zavolat doktorovi Isikolovi a poděkovat mu, jen mi řekl, abych sdílel dobré zprávy po celém světě „No, pokud potřebujete efektivní a skutečné kouzlo pro každého problém ve svém životě můžete kontaktovat Dr. Isikolo na jeho e-mailu: isikolosolutionhome@gmail.com.com nebo jeho WhatsApp/Viber ho na: +2348133261196.

  OdpovědětVymazat
 23. Jmenuji se Miroslava Němcová, z regionu Český Krumlov (Česká republika). Po 12 letech manželství jsme byli s manželem v jedné z trav, dokud mě konečně neopustil a přestěhoval se do Kalifornie, kde jsem s jinou ženou. Cítil jsem, že můj život skončil a mé děti si myslely, že už nikdy neuvidí svého otce. Snažil jsem se být silný jen pro děti, ale nemohl jsem ovládnout bolest, která trápí mé srdce, moje srdce bylo plné smutku a bolesti, protože jsem byl do svého manžela opravdu zamilovaný. Každý den a noc o něm přemýšlím a vždy si přeju, aby se ke mně vrátil, byl jsem opravdu naštvaný a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr. Osagiede může pomoci získat zpět věci rychle. Cítil jsem, že ho vyzkouším. Kontaktoval jsem ho a řekl mi, co mám dělat, a udělal jsem to, pak mi udělal kouzlo Láska. O 48 hodin později mi můj manžel opravdu volal a řekl mi, že mi a dětem tak moc chybí, tak úžasné !! Tak se vrátil tentýž den s velkou láskou a radostí a omluvil se za svou chybu a za bolest, kterou způsobil mně a dětem. Od toho dne bylo naše manželství silnější než předtím, díky Dr. Osagiede. on je tak mocný a já jsem se rozhodl podělit se o svůj příběh na internetu, že Dr. Osagied skutečné a silné kouzlo kouzlo, že budu vždy modlit, aby žili dlouho pomáhat svým dětem v době potíží, pokud jste tady a potřebujete své Ex zpět nebo se váš manžel přestěhoval do jiné ženy, už neplakejte, kontaktujte toto mocné kouzlo. Zde je jeho e-mailová adresa: doctorosagiede75@gmail.com nebo whatsapp +2349014523836 viber na +2349014523836

  OdpovědětVymazat
 24. Když jsem našel doktora Johna, zoufale jsem potřeboval přivést svého bývalého milence zpět. Nechal mě pro jinou ženu. Stalo se to tak rychle a já jsem v situaci vůbec neřekl. Prostě mě po 3 letech vyhodil bez vysvětlení. Kontaktuji Dr.Johna prostřednictvím jeho webových stránek a řekl mi, co musím udělat, než mi může pomoci, a udělal jsem, co mi řekl, poté, co jsem poskytl to, co chtěl, vrhl milostné kouzlo, aby nám pomohl dostat se zpět dohromady . Krátce poté, co udělal své kouzlo, můj přítel mi začal znovu posílat textové zprávy a cítil se hrozně za to, co mi právě dal. Řekl, že jsem nejdůležitější osobou v jeho životě, a to ví teď. Vstoupili jsme spolu a on byl vůči mně otevřenější než předtím a pak začal trávit více času než dříve. Od té doby, co mi Dr. John pomohl, je můj partner velmi stabilní, věrný a blíž ke mně než dříve. Vřele doporučuji Dr. John každému, kdo potřebuje pomoc. E-mail: drjohnsoco@gmail.com, zavolejte mu nebo přidejte jej na WhatsApp prostřednictvím: +2348147766277

  OdpovědětVymazat
 25. Ahoj, tohle je skutečné svědectví kouzelnického lékaře, který mi pomohl přivést zpět mého snoubence, který opustil já a děti po dobu 10 měsíců. Ztratil jsem veškerou naději, že se můj snoubenec vrátí domů. pokud prožíváte těžký čas ve svém manželství nebo vztahu, nebo chcete zpět své Ex. kontaktujte ho na drjohnsoco@gmail.com nebo whatapp +2348147766277

  OdpovědětVymazat
 26. LÁSKA OČEKÁVÁ, ŽE PRÁCE
  Sdílím toto svědectví partnerům trpícím v jejich vztazích, protože existuje trvalé řešení.
  Můj manžel mě a naše 2 děti opustil po dobu 4 let pro jinou ženu. Snažil jsem se být silný jen pro své děti, ale nemohl jsem ovládat bolesti, které trápí mé srdce. Byl jsem zraněný a zmatený. Potřeboval jsem pomoc, takže jsem provedl průzkum na internetu a narazil jsem na stránku, kde jsem viděl, že Dr. John kouzelník kouzel může pomoci získat zpět milence. Kontaktoval jsem ho a udělal pro mě zvláštní modlitbu a kouzla. K mému překvapení se můj manžel po několika dnech vrátil domů. Tak jsme se znovu sešli a v rodině bylo hodně lásky, radosti a míru.
  Také můžete kontaktovat Dr. Johna, mocného kouzelníka pro řešení jeho kontaktů, drjohnsoco@gmail.com nebo přímo na Whats App: +2348147766277

  OdpovědětVymazat