Prohledat tento blog

čtvrtek 4. června 2009

Výsledky neoblíbené ankety a čekání na Robina

Protože právě ukončená anketa se setkala se značnou neoblibou hlasujícího čtenářstva (28%), výsledky jen stručně - a šup s Nikolaeovou nepovedenou rytírnou do propasti milosrdného diváckého zapomnění (pokud se tedy nakonec znovu neobjeví jako pilot toho Novou původně slibovaného televizního seriálu).

Takže: film Jménem krále vzhledem k tomu, že jde o oblíbený historický žánr, vzala na diváckou milost4% hlasujících. Coby nový český film jej mohou vypustit úplně všichni hlasující (respektive pro opačnou možnost - totiž že na něj půjdou, protože české filmy nikdy nevynechávají - se vyjádřila pěkná kulatá nula procent. Fuj - to jste vlastenci?). Coby na legraci na snímek možná vyrazí 4% aktivního čtenářstva (přeju pěknou zábavu, stojí to docela zato) a žádný důvod k návštěvě kina nevidí 23% pyšných pohrdavců televizně pojatou romantikou s netelevizně úchvatným Karlem Rodenem v hlavní roli.

Spolu se mnou (a že jsem si taky zahlasovala!) si většinových 38% čtenářstva jednoznačně žádá - když už tedy jde o romantický historický film ze středověku - připravovaného Robina Hooda Ridleyho Scotta s Russellem Crowem v titulní roli. Už existuje fotka: děsivý účes s krátkou ofinkou zjevně vychází vstříc dobové módě (nebo zvrácenému vkusu Scottových najatých kadeřníků). Robinův design každopádně celkově odporuje tradičnímu zobrazení zbojníka v zeleném s čepičkou s frajerským pírkem, které naplnil třeba nebožtík Errol Flynn v dnes už klasickém snímku z roku 1938. Mimochodem ty obvyklé teplé barevné punčocháče by Croweovi určitě slušely...

Na Scottův film si, milánci, budeme muset ještě nějakou dobu počkat (premiéra je plánovaná až na příští rok). Kombinace Crowea s Cate Blanchettovu coby lady Marian nicméně slibuje opravdu pastvu pro dívčí srdce, zatímco ani strana padouštva by nemusela strádat slabotou, protože za ni kopou Mark Strong (se Scottem spolupracoval v Labyrintu lží) coby sir Godfrey a Matthew Macfadyen jako šerif z Nottinghamu. Vanessa Redgraveová jako Eleanora Akvitánská navíc slibuje, že si na své přijdeme i my gerontky.

Když už jsme u gerontů, Crowe (ročník 1964) je mimochodem na tuhle roli "příliš starý" - od pohledu starší v řadě známých adaptací zbojnické legendy byl úmyslně už jen šestačtyřicetiletý Sean Connery v nostalgické komedii Richarda Lestera z roku 1976 Robin a Mariana (kde si věrnou společnici chlapíka ze Sherwoodu zahrála křehká Audrey Hepburnová).

Crowe nicméně zůstáváv novém Robinovi zřejmě u stylizace zralého muže bez viditelných šedin a vrásů. Je zvláštní, že role chlapíka, co bohatým bere a chudým dává, si žádá mladistvý věk - nebo alespoň vzhled. Je to ovšem náročná práce... pokud ji děláte ručně. A přitom stačí - promiňte, musím si rýpnout - jenom zavést nějakou tu milionářskou daň, a můžete tuhle zlodějskou činnost provozovat bezpečně až do pozdního věku.

Žádné komentáře:

Okomentovat