Prohledat tento blog

středa 20. května 2015

Hurá, práce na textech o českém filmu úspěšně skončila

Tenhle blog v poslední době dost strádal: v uplynulých deseti měsících jsem totiž měla pravidelně placenou, dost intenzivní externí práci, které jsem musela dát přednost před radostmi svobodného, leč neplaceného blogování. Psala jsem pro Národní filmový archiv texty katalogového typu, které poslouží k prezentaci českých filmů vyrobených v letech 1965-1991. NFA a Státní fond kinematografie totiž od loňského května mají licenční smlouvu, v níž Fond poskytl archivu oprávnění k užití řečených snímků. Získané finance Fond využije na podporu kinematografie.

Dneškem tato moje práce skončila - a cítím to jako soukromé veledílo :-): napsala jsem 858 textů o délce 800 (méně významné tituly) nebo 1800 (významnější tituly) znaků. Pod prací nebudu samozřejmě podepsaná, jde nicméně o soubor textů, z nichž je navzdory objektivnímu stylu přece jen patrný názor a vkus pisatelky. Pakliže se ovšem v této zemi změní režim a začnou opět vládnout komunisté, bude se muset řada textů zřejmě přepsat. V hodnocení dané kinematografické éry se totiž nešlo úplně vyhnout kritice dobového ideologického škváru.      

Až se vzpamatuju a začnu zase chodit na novinářské projekce a psát o distribučních filmech do novin, měl by Alenčin blog zase fungovat podobně jako dřív. Poněkud mne ovšem demotivuje, že nouzový provoz - opírající se o pouhou jednu větu vybranou víceméně namátkou z textů pro archiv - zajistil blogu podobnou čtenost jako dřív, kdy jsem zde pravidelně uveřejňovala dlouhé a poměrně složité texty. 

Zaháním však úvahy o všeobecném úpadku čtenářstva a děkuju všem, kteří to se mnou tak dlouho věrně vydrželi. 

Žádné komentáře:

Okomentovat