Prohledat tento blog

úterý 29. září 2009

Nová práce, stará anketa

O víkendu jsme na venkově lisovali hrozny a letos jsme si na špinavou fyzickou přizvali celebrity. O prodlouženém víkendu u nás byli návštěvou i Ondřej Novák a jeho kamarád Martin Severýn, kteří se bezelstně nechali zlákat krásným počasím a pak dřeli do noci, byť v neděli měli představení.

Na povedené fotce prázdného kbelíku, na jehož běloskvoucím dně uvízlo ještě pár hroznových zrnek, mají tedy lví podíl i dva mladí herci. Mimochodem a především, Ondřej, který tak pečlivě a mile psal do Cinemy, se už díky našemu drobnému mediálnímu experimentu uchycuje coby nová cameo-hvězda novácké Ordinace v růžové zahradě.

Postava Davida Šuhájka, farářova syna :-), nyní studujícího teologii, se vrací - a dostane už od 135. dílu (vysílaného příští úterý) mnohem víc místa. Stane se tak díky blahodárné tříštivé zlomenině, která po nepovedené operaci zavinila, že nebohý mladík má končetinu o osm centimetrů kratší. Cituji ze synopse tohoto, tedy 135. dílu: "Doktor Pusenský odmítne prodloužení. Veverka přesvědčí Oskara, aby svolil, že Davidova noha bude jeho případ." (pokračování příště)

Pámbu ví, jestli se na Davidově comebacku nějak podepsalo těch pár nadšených dopisů do TV Nova, opěvujících Ondrův herecký výkon a ladný zjev, které jsem napsala já a pár laskavých čtenářů blogu Czinema.cz. Ale doufám, že ano - a nepochybně v tom hodlám pokračovat! Možnost podílet se na stvoření nové herecké hvězdy si nenechám ujít - a vy doufám taky ne. Až bude z Ondry nový Jiří Bartoška (nebo tak někdo), budu vědět, že jeho nezpochybnitelný talent a um a šarm jsem snad i já trošku popostrčila do záře reflektorů mediální scény.

Můj zájem o televizní médium čerstvě vzrostl s nástupem do nové práce, respektive přijetím externí, žádnou smlouvou fikaně nezajištěného psaní pro časopis TV Mini, vydávaný společností Vltava-Labe-Press. Společnost, sídlící v modrém paneláčku v daleké Uhříněvsi (na střeše se skví reklamní poutače na prestižní vydávané tituly), produkuje třeba také blahoslavený bulvární plátek Šíp. Ale darované práci na zuby nekoukej: jestli to vydržím, přispěju doma zase po roce na složenky. Nikdo jiný mi ostatně žádnou placenou práci nenabídl.

Píšu tedy glosy k televiznímu programu do čtrnáctideníku TV Mini - a je toho textu docela dost. Přesně jak jsem se obávala, tak jsem během přípravy svého prvního čísla (které má uzávěrku zítra a pozítří, což znamená, že mne čekají ještě vydatné a stresující korektury) neměla čas na blogování a vlastně ani na cokoli jiného (včetně lisování vína - na to jsem jenom pokukovala od počítače v podkroví). Doufám ale, že se časem zaběhnu a zrychlím svůj pracovní výkon (nebo zešílím).


Nyní tedy trávím většinu svého bdělého času o všedních dnech i víkendech tím, že pilně studuji tiskové materiály, které vyvrhují každý týden o svých pořadech české televizní stanice, a na jejich základě píšu zmíněné glosy. Někdy je k popsání pořadu potřeba jen větička, jindy mám poněkud větší prostor. Důležité je samozřejmě uvést správně všechny údaje. MImochodem, protože jde i o obsahy celé řady různých seriálů, které televize uvádějí v premiéře a zatím nejsou k vidění, nemohu se opírat o vlastní divácké zkušenosti. (Nimrat se v hodinových dílech desítek vesměs nevalných seriálů týdně ostatně ani není a nemůže být náplní mé nové práce.)

Ukázka jedné glosy:

"Prima 22.25
Myšlenky zločince III
DETEKTIVNÍ - Agent Jason Gideon se uchýlil do ústraní, protože ho traumatizuje smrt přítelkyně Sáry i jeho poslední případ. Je úplně na dně a pomýšlí na sebevraždu.
42 min"
(152 znaků)

A to jsem si myslela, že Ondra Vosmík se někdy musí ve své nové práci otravovat. :-)

P.S. A o anketě až příště...

6 komentářů:

 1. Já myslím, že na pozdně večerní prohánění vína odbobulovačem se nezapomíná. Škoda jen, že už se to víno nešlape bosýma nohama, to by pak ta představa dvou vinobranců-herců na chatě byla ještě o něco Vančurovitějsí. Tak z dalekého severu mávám a přeju vše dobré a rychlé pero (pevné nervy samozřejmě) v nové práci! (ta miniatura o Myšlenkách zločince III je dokonalá...škoda, že se ve Švédsku TVmini sehnat nedá - poprvé v životě by se ze mě stal pravidelný čtenář televizního programu...) Držte se!

  OdpovědětVymazat
 2. Milý Martine, děkuju moc pěkně za komentář i odvedenou práci - doufám, že jste tu dřinu odstonal jen mírně a už jste zase zdráv jako švédský losos. Šlapání bosýma nohama pro dobrovolníky můžeme uspořádat příští rok, urodí-li se opět dost révy.K této akci je potřebný 1 šlapač + 1 odhaněč dotěrných vos a provozuje se za bílého dne.

  Taky děkuju za přání ohledně nové práce... zvlášť rychlého pera je mi teda fakt potřeba. TV Mini teď bude opravdu hit, budu vám skladovat stará čísla :-).
  Alena

  OdpovědětVymazat
 3. No, já právě zpracovávám rozhovor s Václavem Moravcem a přemýšlím, jak udělat ze 29 000 znaků 14 000 ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Vážená, pro vás je samozřejmě těžké hledat práci, když si chcete sedět na své pohodlné prdeli a psát nějaké své blitky. Jděte makat, práce je dost!

  OdpovědětVymazat
 5. Aleno, nenech se otrávit. Tvůj blog se prostě stává populární, takže nutně musela přijít chvíle, kdy ho objeví i blbečci.

  Jinak dort byl vynikající!

  OdpovědětVymazat
 6. Chtěl bych se zeptat jestli jsou Ondřej Novák a Martin Severýn skutečně jen kamarádi nebo se mají taky rádi? ;-)

  OdpovědětVymazat