Prohledat tento blog

pátek 24. července 2009

Tož, děcka: LFŠ

Dnes začíná v Uherském Hradišti Letní filmová škola - už po pětatřicáté. Letos dělá místní "školní" deník nazvaný Filmové listy bývalá redakce Cinemy a její spolupracovníci: šéfredaktorkou je Iva Hejlíčková a k ruce jsou jí Ondra Vosmík, Jarda Sedláček, Kristýna Pleskotová a moje maličkost. S psaním nám kromě Kristýny občas vypomůže i nastávající hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě :-) - Ondřej Novák.

Do Hradiště jsme přijeli už v úterý, abychom zjistili, že slíbená redakce je zatím jen holou místností, v níž není ani stopa po nábytku či počítačích. Internet se rozbíhal jen velmi pomalu a klopýtavě, neplánovaných překážek na cestě se objevila nebývalá hromada, a tak se nám snad teprve časem podaří nabrat veselejší směr k takovému režimu, který by nám dovoloval skončit s prací (započatou v deset ráno) ještě před půlnocí. Výsledek našeho snažení - první číslo Filmových listů, s uměleckým ředitelem LFŠ Pavlem Bednaříkem, jehož Iva donutila zatančit ve fešném kroji, - nicméně najdete tady.

Zatímco Hradištěm se včera v noci přehnala slíbená bouřková katastrofa a líbezně ochladila vzduch, dnes se příjemně prázdné ulice začaly mátožně, leč neochvějně plnit prvními školáky. Pod pootevřenými okny redakce se začaly ozývat zvířecí zvuky, signalizující jejich první nesmělé kontakty s alkoholem. Houstnoucí atmosféru však možná zajišťuje i skutzečnost, že je dnes pátek, a tedy tradiční relaxační den (v programu je tu mimochodem i krátkometrážní film Eriky Hníkové Jednou týdně naplno, sledující fenomén pátečního ožírání v moravské metropoli).

Ještě než se v kině Hvězda rozehrála první z půlnočních projekcí (dnes jde sice místo původně plánovaného Plánu 9 z vnějšího vesmíru Eda Wooda o cukrátkově roztomilou Sissi, ale zítra těžkotonážně nastupuje pornofilm Hluboké hrdlo), v přilehlém ztemnělém parku se začaly odehrávat vzrušivé akce. Ty možná v kombinaci se zanedbáním antikoncepčních praktik za příslušný počet měsíců povedou k narození nových filmových školáků...

Žádné komentáře:

Okomentovat